Vezměte si pěnovou fólii na dovolenou

Vezměte si pěnovou fólii na dovolenou


Pěnová fólie neboli fólie opatřená vzduchovými bublinkami je jedním z nejrozšířenějších balicích a výplňových materiálů v oblasti logistiky na celém světě. Je natolik známá, že ji nemusíme nikomu z vás blíže popisovat. Co by se vám však mohlo hodit, jsou některé tipy na využití pěnové fólie i pro jiné účely, než je pouze logistika.

bublinková fólie

Autokemp – balíte věci na dovolenou a chcete ji prožít v autokempu s karavanem nebo s velkým stanem, případně v chatkách či mobilních domcích? Jednak tím významně ušetříte a pak budete mít dostatečné soukromí, což nebývá v hotelích a penzionech. Fólie se vám tu hodí na řadu věcí, například při posezení před stanem, pro změkčení vrstvy při spaní na karimatce a pro zabezpečení stanové podlážky, aby nedošlo k jejímu poškození vlivem tvrdého podloží.

pěnová fólie

Balení křehkých předmětů – potřebujete zabalit před odjezdem na dovolenou skleněné láhve s kompoty nebo nakládanou zeleninou? Anebo balíte láhve s olejem, talíře, sklenice a další porcelánové a skleněné nádobí? Pak tu využijete pěnovou fólii naprosto dokonale.

Suvenýry z cest – máte-li při ruce sáčky se zipem a bublinkovou fólii, máte pak k dispozici perfektní balicí materiál pro zabalení různých suvenýrů, které na dovolené nasbíráte, například křehké mořské lastury, dřevěné samorosty, kameny, choroše, dekorativní šišky ze stromů a některé druhy rostlin, například mechy.

Sušení hub – když se suší houby, mnoho lidí k tomu využije balicí papír. Vhodný je ale pouze ten pečící, protože se na něj nakrájené plátky hub nelepí. Mnohem lepší je bublinková fólie, na kterou se nepřilepí téměř nic, a navíc je zcela zdravotně nezávadná, takže můžete sušit třeba i půl metráku nasbíraných hub.

Krycí plachta – fólii s bublinkami lze využít i jako prodloužení stanové konstrukce. Prostupuje tudy světlo, ale fólie dobře chrání tamní prostor před deštěm i silnějším větrem, pokud ji dobře zajistíte proti pohybu.

Previous post Práce z domova na vlněném koberci
Next post What is shooting range