Proč jsou některé automobily oblíbenější než jiné

Proč jsou některé automobily oblíbenější než jiné


Dnes máme na trhu k dispozici velké množství nejrůznějších modelů aut. Každý si tak může vybrat to, které mu bude nejlépe vyhovovat. Avšak ačkoliv lidé jsou různí a každý z nich má jiné požadavky, faktem je, že zatímco některé typy se prodávají takřka samy, o jiné v podstatě není žádný zájem.

 

Důvodů k tomu je několik, tím hlavním však je, že i zde existují určité, dalo by se říci módní, trendy. Ty pak způsobují, že lidé chtějí spíše jeden druh auta. V současnosti stoupá obliba SUV, avšak v minulosti tomu samozřejmě bylo jinak. Je zajímavé se podívat, jak tyto trendy vznikají.

 

nový sportovní vůz

 

Neznalý člověk by mohl říci, že se mění kvůli měnícím se podmínkám, a to jak silnic, tak i pravidel silničního provozu. Lidé tak zkrátka berou auto, které pro ně je v dané situaci nejvýhodnější a bude nejlépe splňovat jejich požadavky. Jak už to však tak bývá, situace je zde úplně jiná. Jako všude jinde nás totiž reklamy přesvědčují, abychom se i v tomto ohledu rozhodovali na základě emocí. A že ty nemusí být vždy dobrým rádcem, je více než jasné.

 

Svou roli zde hrají samozřejmě reklamy a věci, které s daným modelem auta asociují. Zatímco dříve se dával důraz na volnost a svobodu, v dnešní době je to spíše pohodlí a klid, kdy vůz slouží v podstatě jako oáza klidu a pohody, kde vám nic nevadí, a znáte jen požitek z jízdy. Že to tak ve skutečnosti není a často auto používáme pouze k popojíždění mezi prací, nákupem a domovem, je věc vedlejší.

 

mytí auta

 

Pak je to také fakt, že lidé chtějí stále silnější auta. To je spojeno s naší touhou mít to nejlepší. Koneckonců, už ve středověku se lidé hádali, kdo má lepšího koně. Dnes pak chtějí mít to nejrychlejší a nejsilnější auto, ačkoliv prakticky nikdy plně nevyužijí jeho potenciál. Pokud tedy chceme pořídit nový vůz, měli bychom si tyto věci uvědomit a od trendů se snažit oprostit. Jistě, do SUV se toho vejde hodně a zvládne každý terén. Budeme to ale skutečně potřebovat?

Previous post Působivé i praktické
Next post Firemní finance