Jak financovat bydlení?

Jak financovat bydlení?


Bydlení je stále dražší, a přitom je to jedna ze základních lidských potřeb. Každý chce a musí někde bydlet, a kdo nemovitost nezdědil nebo nemá příliš vysoké příjmy, nezbývá mu nic jiného než si na bydlení půjčit peníze. Většina lidí jde do banky, kde si žádají o hypoteční úvěr. To je speciální finanční produkt určený k financování bydlení. Díky hypotéce můžete

stavba domu

  1. Koupit hotový dům
  2. Rekonstruovat starší dům
  3. Koupit pozemek

To na co hypotéku použijete vám do určité míry musí schválit banka. Pokud byste za peníze z hypotéky koupili pozemek a peníze nestačily na výstavbu, museli byste mít pozemek svůj a nebo financovat stavbu z vlastních zdrojů. Objem peněz které vám banka dá k dispozici, jsou totiž limitovány vašimi příjmy. Pokud byste si museli vzít méně než potřebujete, budete muset slevit ze svých nároků. V dnešní době je moderní se chlubit vším možným na sociálních sítích, což vede některé k přesvědčení, že také musí mít všechno to co tam vidí. To ale není pravda a mnoho lidí si kvůli tomu neuváženě vzalo vyšší hypotéku, aby měli o kousek větší dům než soused. A mnoho takových domů už se prodává, protože nakonec majitelé nezvládali platit úvěr.

peníze bydlení

Protože banky mají poměrně přísná pravidla pro poskytování hypoték, část lidí, i když chodí do práce a jiné závazky nemají, na úvěr nedosáhne. Každá banka spočítá žadatelovu schopnost splácet úvěr v požadované výši, a pokud toho klient nebude schopný, dostane buď nižší hypotéku a nebo žádnou. Pro lidi kteří nezískali klasickou hypotéku z banky je lákadlem nebankovní hypotéka. I ta má ale svá pravidla a rozhodně ji musíte splácet. Proto si dobře rozmyslete kde si hypotéku vezmete a hlavně v jaké výši. Důležité je také nepodcenit pojištění a sjednat si pojištění pro případ neschopnosti splácet, měli byste si pojistit i pracovní neschopnost a další věci, které vám sdělí sama banka j nebankovní společnost.

Previous post What is shooting range
Next post Soustružení obrobků