I bez naspořených peněz může být vaše

I bez naspořených peněz může být vaše


S nákupem na splátky má zkušenost značná část lidí. Existují totiž věci, které si může za hotové peníze koupit málokdo, a tak prodejci zboží i banky umožňují každému, kdo má nějaký příjem, aby si na splátky koupil co zrovna potřebuje. Lidé si na splátky kupují hlavně dražší věci, na které by museli šetřit opravdu dlouho. Typickým příkladem je bydlení, které většina lidí v současné době financuje pomocí hypotečního úvěru, a nebo auta, protože i samotní prodejci vozidel nabízí úvěr na auto.

Mnoho lidí jezdí starým autem, protože na nové nemají peníze. Jistě jste si všimli, že nová či zánovní auta jsou opravdu drahá a stojí stovky tisíc. v případě že i vy jezdíte starým autem a chtěli byste nové, vás nejspíš limitují právě finance. A tak si můžete auto koupit právě na splátky. Každý prodejce, a dokonce i mnohé bazary, vám nabídnou financování. Pozor si dejte na RPSN a na celkovou částku, kterou zaplatíte i s úroky. U některých úvěrů je to opravdu hodně peněz.

klíč k autu

Proč si vzít úvěr?
Úvěry by si lidé měli brát jen na opravdu důležité věci. Jednou z nich je právě auto, bez kterého se většina lidí neobejde, i kdyby chtěli. Auto je dnes potřeba, a mnoho lidí je bez něj ztracených. Úvěr je jednou z cest, jak si nové auto pořídit, aniž byste museli šetřit několik let. Auto si odvezete hned a jen ho splácíte. U některých prodejců se dá na splátky koupit i starší auto, ale většinou je tato možnost limitována například rokem výroby nebo počtem najetých kilometrů.

dolary peníze

Nechcete auto vlastnit?
Stále roste počet lidí, kterým stačí, když mají nové auto k dispozici, a ani nemají potřebu ho mít v osobním vlastnictví. Pro tyto případy se skvěle hodí leasing, kdy si auto pronajímáte a měsíčně za něj platíte určitou částku. Pak auto vrátíte a můžete si vzít zase jiné. Je to jednoduché a auto máte nové každý rok či dva.

Previous post Je potřeba si vést účetnictví
Next post Bezkolejnicové zastřešení bazénu přináší velké výhody – Víte, jaké?